הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

ריגול תעשייתי – מודיעין עסקי

היום יותר מאשר בעבר, מנהלי ארגונים מתנהלים בסביבה תחרותית ביותר. אם בעבר התמודדות אפקטיבית עם תחרות כללה מיקוד בשוק הפנימי של המדינה, היום, מנהל מוצלח צריך לדעת להתמודד עם מתחרים שפועלים יחד איתו בשוק העולמי. הנשק המרכזי שבעזרתו ניתן לשרוד בשוק תחרותי שכזה הוא מידע. ישנם דרכים שונות לאיסוף מידע עסקי שנועדו לזכות ביתרון משמעותי על המתחרים בשוק – כנסים, קשרים עם אנשים במקומות הנכונים וגם שימוש בחוקרים פרטיים.

ריגול תעשייתי – מודיעין עסקי

 

מודיעין עסקי כולל בתוכו מספר תחומים כגון ריגול תעשייתי כנגד המתחרים שלכם או הגנה על הסודות המסחריים שלכם ומודיעין תחרותי שמתבסס בעיקר על השגת מידע כאשר שתי חברות או יותר מתחרות על מכרז מסויים או פרוייקט. מודיעין עסקי מכיל כל מידע שרלוונטי עבור העסק שלכם ביחס לנושאים שונים. לדוגמא, רגולציות חדשות שנכנסו לתוקף, מתחרים חדשים שצצים לפתע, שינויים במערכת הפיננסים של מדינה מסוימת, קמפיינים של מתחרים (שנמצאים עוד בשלב התכנון), מיזוגים או השתלטויות עוינות, ועוד ועוד.
מידע זה אינו יסולא בפז. ארגונים יכולים לקום וליפול על סמך העובדה כי יש בידיהם פיסת מידע מסוימת או לא. כל התנהלותו של הארגון מבחינת מחירים, משא-ומתן עם ספקים, תקציבי פרסום, ממש הכול, מתבסס על מה שמתרחש בשטח ואצל המתחרים.
מנהלים רבים מסתמכים על קשריהם האישיים והתעדכנותם השוטפת באמצעי התקשורת השונים בכדי להשיג את המידע הדרוש להתנהלותם. עם זאת, המציאות מתנהלת בצורה פרדוקסאלית, משמע את המידע שבאמת חשוב לדעת המתחרים לא נוהגים לחשוף ויש לאסוף אותו בצורה חשאית וממוקדת יותר.
מודיעין עסקי הינו פרקטיקה חשובה שקיימת אצל ארגונים בכל הגדלים. אפילו פיצרייה שכונתית שהינה חפצת חיים, תדאג לבדוק את ההתנהלות של המתחרים שלה מבחינת טעמי פיצה ומחירים. זאת כמו בארגוני היי-טק גדולים שבהם בודקים, אמנם בהיקף רחב יותר, את ההתנהלות הפיננסית והטכנולוגיה של מתחריהם בשוק.

חקירות מודיעין עסקי

 

חקירות בעלות אופי שכזה הינן רגישות לאין-שיעור מאשר חקירות מסוג אחר. מדובר בסכומי כסף עצומים שמעורבים בדבר והתנהלות חייהם של רבים קשורים להחלטות השונות שיתקבלו באמצעות מידע שכזה.
משרדי חקירות מקצועיים יודעים לנהל חקירות מסוג זה כהלכה. זאת עם התחשבות ברגישות הנושא ובאמצעות פנייה למקורות המידע המתאימים, או ביצוע ריגול מחשב ואיסוף מידע על עסקים.
מיותר לציין עד כמה חשוב לפנות למשרד רציני ומקצועי שמתמחה בחקירות שכאלו. פנייה למשרד שמתנהל בצורה חובבנית עלול להוביל לתוצאות הרות-אסון.
מ.ח.א הינו משרד ותיק ובעל ניסיון רב בהתמודדות עם חקירות מהסוג הזה. המשרד שלנו מחזיק חוקרים מומחים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. קשריו הבינלאומיים הנרחבים של משרדנו מבטיחים לכם כי נוכל לספק עבורכם מידע עסקי מלא ושוטף.
מודיעין עסקי – אחד מגורמי המפתח לשרידותו של הארגון בעידן המודרני.

משרד חקירות מ.ח.א.