הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

איך לבצע מעקב

בבסיסו, ריגול הינו השגת מידע על אדם או גוף מסוים. בדרך-כלל מדובר במצב שבו איסוף המידע נעשה בחשאי, זאת בכדי שהאובייקט עליו נאסף המידע לא יוכל לכוונן את התנהגותו בהתאם, או שישנה את התנהגותו כך שהמידע שנאסף יאבד מהרלוונטיות שלו. מעקב של חוקר פרטי נכנס תחת הקטגוריה של ריגול. מעקבים יכולים להתנהל במגוון מישורים, בהם גם המישור האלקטרוני. כך שאפילו אם לא מסתובב לידכם רכב לא מזוהה, יכול מאוד להיות שעוקבים אחריכם באמצעים אחרים.

איך לבצע מעקב אלקטרוני?

 

נתחיל דווקא בצורת מעקב שהולכת ותופסת תאוצה בזמננו המודרניים. בשנים האחרונות אנחנו מבלים יותר ויותר מזמננו ברשתות חברתיות. מלבד זאת, אנו משתמשים בהרבה שירותים און-ליין, כגון דואר אלקטרוני. למרות האבטחה שקיימת באתרים שכאלו, עדיין ישנן דרכים ותוכנות שמסייעות ללקט מידע פתוח ולהשיג מידע חבוי. מנועי חיפוש מיוחדים שמיועדים לשימושם של חטטנים מספקים מידע רב שאנשים היו מעדיפים להסתיר לגבי עצמם.
מלבד זאת, גם במידה והמידע אינו מצוי ברשת האינטרנט, ישנן תוכנות אשר מנהלות מעקב אחר פעילותו של משתמש במחשבו האישי.
במידה ומדובר בפריצה או שימוש בתוכנות לא-חוקיות לצורך השגת המידע, אזי מדובר בעבירה על החוק.

איך לעקוב אחרי אנשים?

 

בחקירות מסוג מעקבים אסור שהאדם אשר נמצא במעקב יהיה מודע לנוכחותו של העוקב. דבר קשה להשגה במידה ומדובר במעקב פיזי של ממש. בכדי לנהל מעקב מוצלח, מומלץ לאסוף מודיעין קודם לכן. יש לדעת מהו סדר היום של מטרת המעקב בכדי שנוכל לתאם את המעקב אחריה בצורה מתוכננת ויעילה. ממרדף גמלוני אחרי אדם ברחבי העיר לא תוכלו להפיק הרבה תועלת.
בכדי לבצע מעקב פיזי יש צורך באישור. אדם מן היישוב לא יכול לעקוב אחרי מישהו מכיוון שזה ייחשב להטרדה. עם זאת, אנשים מכוחות הביטחון וחוקרים פרטיים הינם בעלי אישור לקיים מעקב שכזה, כמובן שבכפוף לנהלים מתאימים.
בלש מיומן במעקבים יודע כי תמיד צריך להיות מוכן להתרחשויות שונות. מלבד יכולת אלתור, חוקר פרטי זקוק ליכולת תכנון מראש. במידה והמעקב נמשך לשעות הליל, או הופך לנסיעה ארוכה לאורך שעות ארוכות – החוקר צריך להתכונן לכך ולהצטייד בהתאם. למשל, התאמת ציוד לראייה וצילום בלילה ושמירה על רכב מתודלק כהלכה לפני תחילת המעקב.

איך לעקוב אחרי אשתי?

 

כפי שאמרנו, החוק אוסר על האדם מן היישוב לנהל מעקב. יחד עם זאת, ישנן חנויות המתמחות במכירת ציוד ריגול לכל המעוניין. ניתן להשיג ציוד מקצועי ברמה גבוהה אשר מאפשר לכל אחד לנהל מעקב כראות עיניו.

מעקבים – אין ספק שמדובר בפעולה מאתגרת ומסעירה. עם זאת, חשוב תמיד לפעול במסגרת החוק. במידה ואתם זקוקים למידע על אדם, פנו אל משרד החקירות שלנו והחוקרים הפרטיים שלנו ישמחו לסייע לכם בכל שאלה.

משרד חקירות מ.ח.א.