הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

מעקבים – מותר ואסור

קודם כל, חשוב להבין שבעת ביצוע מעקב יש להשתמש ברכב שאיננו בולט, לדוגמא, אין להשתמש ברכבים גדולים וצבעוניים אשר מושכים תשומת לב. יש להיטמע בתוך השטח עצמו כמה שיותר, בעת המעקב. מעבר לכך, אם המעקב אורך זמן רב, יש להחליף כלי רכב מפעם לפעם. עדיף להשתמש בכלי רכב בעל חלונות כהים וזה על מנת להצליח בתצפית ממושכת מבלי לחשוף את פני הבלש הפרטי ולצלם בכל עת מבלי שהבלש ייחשף בעת פעולה זו.

מעקבים הם ללא שום צל של ספק מרכיב עיקרי בכל הנוגע לפעילותם של בלשים. מעקבים מצריכים מהחוקרים הפרטיים משאבים ושעות ארוכות. במהלך המעקבים משתמשים החוקרים הפרטיים בצילומים וסרטי וידיאו אשר משמשים, פעמים רבות, כראייה בהליכים משפטיים. בכל משרד חקירות מונחים הבלשים שייתכן כי ביום מן הימים יצטרכו הם להעיד בבית משפט שאכן צילמו את האובייקט בסיטואציה כזו או אחרת.

חקירות – פרטים נוספים.

כל משרד חקירות יודע שאסור בשום פנים ואופן להטריד את האובייקט. אסור לאיים עליו, אסור לפגוע בפרטיותו ובעצם לגרום לו להפרעה כלשהי במהלך חייו התקינים. חשוב שהבלש הפרטי יצלם ויתעד כל פרט ולו הקטן ביותר במהלך המעקב שהוא מבצע. מעבר לכך, צריך החוקר לבצע רישום מדויק של כל פרטי הציוד בו הוא משתמש במהלך המעקב. החוקר חייב לשמור על חוקי המדינה בה הוא מבצע את המעקב.

המעקב חייב להיערך ולהיות מתוכנן בקפידה. חובה להקפיד על כך בעיקר על מנת שלא לבזבז את כספו של הלקוח לחינם. מעבר לכך, צריך הבלש להסביר ללקוח מהן העלויות המדויקות של החקירה עצמה.

חשוב לזכור שהשתתפות במעקבים דורשת סבלנות רבה מאוד מכיוון שדבר זה עלול לערוך שעות על גבי שעות. אסור לבצע מעקב שבו משתתף רק בלש אחד, אחת הסיבות לכך היא הצורך במזון, שירותים או שתייה , כמו גם האפשרות שהחוקר הפרטי יפנה את מבטו לרגע קט אחד ויאבד ברגע זה את האובייקט. כמה חוקרים יוכלו לכסות על כל הפרטים הללו וזהו כלל שמקובל בכל משרדי החקירות בארץ ובעולם.

לפני כול תחילת מעקב חשוב לקבל תמונות איכותיות של האובייקט אחר עוקבים. במידה ואין אפשרות להשיג תמונת איכותית של האובייקט או תמונה של האובייקט כלל, יש להשיג תיאור מדויק (ככול שניתן) של האדם אחריו מבצעים את המעקב. חשוב מאוד לבצע את הפעולות הפשוטות אך החשובות ביותר לפני המעקב, כמו למשל: למלא מיכל דלק טרם תחילת המעקב, להשתמש במצלמה תקינה ואיכותית ולבדוק שהיא עובדת טרם תחילת המעקב ולהקפיד להיות עם תיק קטן (או פאוץ') על מנת להסתיר את המצלמה.

 

מעקבים על פי חוק

השימוש במעקבים מותר לחוקר פרטי על פי חוק, אך גם כאן קיימים מספר סייגים:

מעקב אמור להתבצע ברשות הרבים – דהיינו: בחוף הים, ברחוב, בקניון וכד'

ע"פ חוק הגנת הפרטיות, אסור לנו כחוקרים פרטיים, לבצע מעקב (סמוי ו/או גלוי) בתוך דירתו ו/או ברכושו הפרטי של פלוני/אלמוני, לפי חוק הגנת הפרטיות פרק ג׳ הגנות, מותר לנו לפגוע בפרטיות כל אימת שהפגיעה נעשתה תוך ביצוע עבודתנו כדין ובמהלך עבודתנו הרגיל ובלבד של נפרסם את הממצאים ברבים (פרט להעברת דוח ללקוח כמובן).

גם מעקבים הנערכים ברשות הרבים, אמורים להתבצע בצורה סמויה ודיסקרטית. היה והאובייקט מרגיש כי עוקבים אחריו וניגש לעוקב/לעוקבים ומתריע בפניהם על כך שהם מפריעים לו ומטרידים אותו, אמורים החוקרים הנוטלים חלק בביצוע המעקב להפסיק אותו מיידית.

נעקב שהגיש תלונה במשטרה, יכולה המשטרה לפנות לחוקר הפרטי ולהזהיר אותו מביצוע של מעקבים נוספים אחר אותו אובייקט, היה ואותו חוקר פרטי ממשיך בביצוע מעקב.

מעקבים הם כלי עזר מרכזי במקרי חקירה רבים בעולמם של החוקרים הפרטיים, במידה והינכם זקוקים לשירותי מעקב פנו אלינו ונוכל לסייע לכם באופן מיידי.

משרד חקירות מ.ח.א.