הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

חקירות לצורך הרמת מסך

לעיתים קיימות חקירות שהן אינן סטנדרטיות, במסגרתן מתבקש משרד חקירות  לבצע חקירה כלכלית מקיפה לצורך "הרמת מסך" חקירות הרמת מסך מתבצעות בכמה מישורים שונים.

חקירות הרמת מסך כנגד חברה או בעלי חברה.

במסגרת חקירה זו, מתבקש החוקר להוכיח כי החייב (שהוא בד"כ הבעלים של חברה) סגר את החברה שלו אותה בעקבות חובות רבים ופתח במקומה חברה אחרת (בשם שונה) הממשיכה בעצם את פעילותה של החברה הקודמת לצורך התחמקות מתשלום חובות לספקים ומשכרות לעובדים וכו'.

תפקידו של משרד החקירות במקרה כזה הוא להוכיח כי החברה החדשה ממשיכה לספק את אותם השירותים בדיוק כמו קודמתה שנסגרה והחייב עצמו הוא זה שממשיך לנהל את החברה החדשה בפועל. בחקירה מעין זו, נדרש החוקר לבצע מספר מעקבים סמויים אחר החייב, הכוללים חקירות תחת כיסוי, צילומים סמויים בבית העסק והקלטות סמויות.

חקירות כלכליות גירושין

חקירות כלכליות נפוצות גם בתחום שבינו לבינה, כאשר בן הזוג פונה למשרד החקירות ומבקש לקבל מידע אודות נכסיו של בן הזוג השני. במהלך החקירה נדרש החוקר לבדוק ולאתר האם לבעל או לאשה יש חשבון בנק "סודי" ונסתר בו הוא מסתיר את כספיו מבן הזוג.

במסגרת חקירה זו בודק החוקר האם לבן הזוג יש נדל"ן נוסף שנרכש במהלך תקופת הנישואין ללא ידיעתו של בן הזוג השני.

חקירות אלו נועדו לצורך הכנת תיק הגירושין אותו מנהלים בני הזוג למען איזון המשאבים הכספיים ביניהם (ראו חקירות אישות בנפרד).

קיימות פניות נוספות למשרד החקירות לצורך איתור נכסיו של חייב שנפטר. במסגרת חקירה זו נדרש החוקר לבדוק איזה רכוש הותיר אחריו החייב לאחר מותו.

איתור נכסים בחול

משרד החקירות נדרש מעת לעת לבצע חקירה כלכלית עבור לקוח מחו"ל המעוניין לבצע שיתוף פעולה עסקי עם אזרח מהארץ. לעיתים נדרש מאיתנו לאתר חייב שברח מהארץ ונותר חייב כספים לנושים שונים.

במסגרת חקירה לאיתור נכסיו של חייב בחו"ל אנו נעזרים לעיתים בקולגות שלנו מחו"ל, הנמנים על איגוד החוקרים הבינלאומי (W.A.D.) .

משרד חקירות מ.ח.א.