הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

איתור רכב גנוב

אחד הנכסים החשובים ביותר בחיינו הוא הרכב הפרטי שלנו. אנו משתמשים בו באופן יום-יומי גם במטרה להגיע לעבודה וגם לעניינינו האישיים. מלבד השימושים הפרקטיים, לרבים מאיתנו נוצר קשר אישי לרכב שלנו. העובדה שנזכה לסכום כסף מהביטוח בעבור רכישת רכש חדש אינה תמיד כה מעודדת, אנחנו רוצים את הרכב שלנו! ישנם אמצעים אלקטרוניים חדשניים אשר מיועדים לאתר את רכבכם במידה ונגנב. מלבד זאת, ניתן לפנות לחברות, לדוגמא משרדי חקירות, שיסייעו לכם באיתור הרכב הגנוב.

פתרונות טכנולוגיים לאיתור רכב גנוב

אם בעבר היינו נועלים את הרכב במנעולים מכאניים, כגון מנעול הגה; בהמשך עברנו למערכות אזעקה כגון אימובלייזר; היום הסטנדרט שאותו דורשות חלק גדול מחברות ביטוח הינו מערכת איתור לרכב. במידה והמערכת לא נותקה במקומה בידיהם של פושעים מיומנים, חברת הביטוח יכולה לאתר את מיקומו המדויק של כלי הרכב הגנוב, אפילו תוך-כדי נסיעה.

אנשים המחזיקים בערך סנטימנטלי עמוק לרכביהם מתקינים בעצמם התקנים שכאלו ואוי לגנב שינסה 'להרים' את הרכב שלהם. המערכות מתבססות על איתור באמצעות טכנולוגיית – GPS ולא צריך חדר בקרה מתוחכם עבור המעקב, אפילו פלאפון אישי מספיק.

איתור רכב גנוב

במקרים רבים, גנבי הרכב מתקשרים לבעל הרכב ומציעים לו אפשרות לרכוש את הרכב שנגנב במחיר נמוך יחסית, ממש כמו כופר. למרבה ההפתעה, מרבית בעלי הרכב מעדיפים את האפשרות הזו מאשר התעסקות עם חברת הביטוח והחוקרים שלה.

אפשרות אחת אשר עומדת בפני בעל הרכב במצב שכזה הינה להיעזר בשירותיו של משרד חקירות. משרדי חקירות הינם מיומנים במצבים מעין זה ומסוגלים להשתמש במגוון רחב של אמצעים לאיתור מקור השיחה וכתוצאה מכך את מיקום הרכב.

מלבד איתור מיקומו הנוכחי של הרכב, משרדי חקירות יכולים לסייע בידכם בהשגתו של הרכב. הניסיון הרב אשר צברו משרדי החקירות במקרי משא-ומתן שכאלו, יעזור לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם ואת דרך הפעולה הרווחית ביותר.

דרכים למניעת גניבת הרכב

חשוב לציין כי אין אמצעי הגנה מושלם וסביר להניח שגנב מיומן נחוש וממוקד מטרה יצליח להתגבר על רובן, אם לא כל אמצעי ההגנה הקיימים. מכירים את השיטה של השארת המפתחות בחדר השינה שלנו במקום בסלון בו הם חשופים לגניבה באמצעות פריצה לבית? שיטה טובה, אך בעלת פוטנציאל לסיכון. לא נעים לקום באמצע הלילה באיומים מצד הגנב במטרה שתגלו לו היכן מצויים המפתחות. לכן, הבאנו עבורכם טריק פשוט אך מתוחכם. את מפתחות הרכב השאירו לידכם במיקום נסתר ובנוסף לכך, השאירו צרור מפתחות דמה במקום בולט. סביר כי הגנב שינסה את מפתחות הדמה יתבלבל מכל התהליך ויעזוב את רכבכם בשקט.

אפילו אם רכבם נגנב קיימות שיטות בהן תוכלו לאתר אותו. עם זאת, תזכרו תמיד, התרופה הכי טובה היא מניעה.

משרד חקירות מ.ח.א.