הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

מהן חקירות רשלנות רפואית

חקירות רשלנות רפואית נועדו בכדי להשיג ראיות ועדויות שנועדו לתביעות בנוגע לרשלנות רפואית. רשלנות רפואית נתבעת בדרך-כלל במישור האזרחי. כיוצא מכך, נדרש שחקן מהתחום האזרחי (חוקרים פרטיים) בכדי לקיים חקירות מסוג זה. איסוף המידע מתרחש לעיתים משני צידי המתרס. צד אחד, עוסק בניסיון להוכיח כי הצד השני פעל ברשלנות, רשלנות שגרמה בסופו של דבר לפגיעה כספית ואף נפשית/פיזית בצד השני. לעומת זאת, הצד השני עוסק בבדיקת אמינות טענותיו של הצד הראשון.

רשלנות רפואית:

דבר נוסף שייבאנו מארצות-הברית, תביעות על רשלנות רפואית הן דבר שבשגרה במדינה הענקית הזו. בשנים האחרונות גם הציבור בישראל מודע לאופציה המשפטית העומדת בפניו במידה והוא חש כי קיבל טיפול רפואי לא הולם.

ישנן תקנות יחסית ברורות שאומרות מה הם החובות המוטלות על הרופא במידה והוא מטפל בחולה. למרות זאת, כמו בכל דבר אחר בחיינו, טעויות קורות וצריך לבדוק אם מישהו צריך לשלם עליהן. אמנם כל אדם עושה טעויות ובעלי מקצוע שעובדים שעות כה רבות נדונים לעשות טעות מתי-שהוא. אך עם זאת, רופא מקצועי שעוסק בעניינים של חיים או מוות ואפילו עניינים היכולים להשפיע בצורה קיצונית על איכות חייו של אדם, נדרש לסטנדרטים מסוימים של עבודה. במידה והרופא אינו עומד בסטנדרטים הבסיסיים הללו אזי קיימת אפשרות לתביעה.

לדוגמא, פלוני-אלמוני מגיע לבדיקה אצל רופא בעקבות כאבים במקום מסוים הרופא מסיבותיו הוא אינו מבצע את הבדיקות הדרושות במידה ומגיע אליו אדם במצב שכזה. בעקבות האבחנה החסרה/לא נכונה מצבו הרפואי של האדם מסתבך ומורע. כשכבר ברורה סיבת המחלה של אותו אדם נבדקת השאלה מדוע לא נתגלתה הבעיה קודם לכן, בשלב מוקדם, גילוי שהיה מונע את הסיבוכים שהתרחשו לאחר מכן.

חקירות רשלנות רפואית:

משרדי חקירות מהווים שותף כמעט בלתי נפרד מתהליך התביעה לצד עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית. עורכי דין מטעם שני הצדדים נעזרים בשירותים של חוקרים פרטיים על-מנת לקדם את טענותיהם. מלבד תהליך האיסוף עצמו, חוקרים פרטיים מתמודדים גם מול החוקרים האחרים שנמצאים בצד השני של המתרס.

חקירה כזו יכולה להימשך זמן רב עם הופעת עדויות וראיות חדשות. זאת בעיקר כאשר הצדדים השונים מנסים למנוע אחד מהשני גישה למידע מפתח אשר יוכל לקדם את תביעותיהם בבית המשפט.

מצבים של רשלנות רפואית הם מצערים ביותר, אך קיימים בלית-ברירה. תביעות וחקירות הינם חלק מהתהליך שנועד לפצות במידת מה אנשים על הנזק הנגרם להם, או להגן על רופאים מפני תואנות שווא הנובעות מתאוות בצע.

משרד חקירות מ.ח.א.