הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

חקירות מידע עיסקי

דוגמא לחקירת מידע עיסקי היא כאשר פנתה אלינו חברה גדולה, שרצתה להרחיב את "סל מוצריה" ולייבא מוצר מסוים מחו"ל.

היא בקשר שנבדוק עבורה את המחירים בהם מייבאים אותו מוצר (הנחלק לתת-מוצרים רבים).

בחקירה נרחבת שערכנו במדינה העיקרית ממנה מייצאים את המוצר הסתבר, שמכיוון שלאותו מוצר יש שוק קשיח, מדובר ב"שוק של מוכרים" והם אינם ששים למכור לכל דיכפין.

יתרה מזו: עקר היצוא לארץ מתבצע באמצעות סוכן מקומי, ישראלי לשעבר החי במקום.

למרות שככל מוצר, גם המחירים שלו כפופים להצע וביקוש, השגנו את טווח המחירים בהם נמכר המוצר למספר מצומצם של יבואנים בישראל (למרות שמדובר במוצר בסיסי) וע"ס אותן בדיקות, החליט הלקוח לרדת מהרעיון לייבא את המוצר.

חקירות עבור מפעלים גדולים:

 

אנו משרתים קונצרנים מהגדולים במשק.

לאותם קונצרנים, יש מגוון חקירות נרחב:

החל מבדיקה אם עובדים שלהם שמשמשים בתפקידים רגישים, אינם מעבירים מידע למתחרים, המשך בבדיקה אם סוכני שטח לא מנצלים את החופש היחסי שלהם לצרכיהם הפרטיים ובמקום לעבוד בעבודתם, מנצלים את הזמן לעיסוקים פרטיים.

עבור בבדיקות על מחלקים, כדי לראות אם מורידים סחורה רק במקומות המיועדים, או שמא גם אצל "לקוחות" שאינם ברשימת הלקוחות של המפעל.

חקירות נוספות מתייחסות לבדיקת ספקים, למשל לבדוק את מקור חומרי הגלם שלהם, אם מגיעים ממקומות מאושרים, או למשל אם מדובר בתעשיית המזון, ממקורות מפוקפקים שאינם עומדים בתנאי ההיגיינה או מידת הקור הנדרשת לאותו מוצר.

חקירות נוספות שאנו עורכים עבור אותם לקוחות, במקרה של גניבה, היא לנסות ולאתר את הסחורה: גם אם היא מבוטחת, המפעל זקוק לעתים לחומר הגלם באופן מיידי והפצוי הכספי אינו מכסה על הפגיעה במוניטין, בכך שהמפעל אינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו כלפי לקוחותיו.

משרד חקירות מ.ח.א.