הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

חקירות ביטוח

החיים אינם צפויים בטבעם ולכן, אנו משלמים דמי ביטוח קבועים לצורך קניית ביטחון אישי שמה נזדקק בעתיד להוצאה גדולה עקב בעיה כלשהי. ניתן לבטח כמעט כל דבר, ממכונית, ריהוט בבית ועד לחיינו עצמם. במידה ומתעורר צורך של חברת הביטוח לשלם, בדרך-כלל מדובר בסכום כספי גדול. חברות הביטוח אשר מעוניינות לשלם כספים לאנשים שבאמת מגיע להם ואינם נוכלים בלבד, שוכרות את שירותיו של משרד חקירות מקצועי בכדי לגלות את האמת בנוגע למקרה.

משרד חקירות

משרדי חקירות הינם ארגונים שמקנים שירותי חקירות פרטיות. חוקרים פרטיים מתנהלים במישור האזרחי והם מורשים על-פי חוק לבצע מעקבים ופעולות אחרות אשר פוגעות בזכות של אדם לפרטיות.

חוקרים פרטיים עוסקים בספקטרום רחב מאוד של סוגי חקירות שונים. מחקירות כלכליות ופיננסיות, עד למעקב פיזי אחר בני זוג בוגדניים. באמתחתם של חוקרים פרטיים מצויים כלי מעקב מתקדמים שמאפשרים לאסוף ראיות ולהפיק מידע, לרוב ללא ידיעתו של הנחקר.

מכיוון שמדובר בחקירות מסוגים שונים, נהוג לעיתים קרובות לפנות למשרד חקירות אשר מרכז מספר חוקרים שונים. משרדי חקירות נהנים מיתרון גודל שמתבטא פעמים רבות בסיכויי הצלחה גבוהים יותר של חקירה מסוימת.

חקירות ביטוח

כפי שאנו מפעילים ביטוח על תאונות מסוגים שונים, כך גם חקירות הביטוח מתנהלות לרוב במישורים שונים של התמחות. חברות ביטוח מחזיקות לרוב חוקרים פרטיים ושמאים משל עצמם, אך לעיתים מתעורר צורך לפנות לגוף חיצוני אשר יבצע את החקירה עבורם.

חקירות ביטוח נפוצות הינן של נפגעי גוף אשר תובעים את חברת הביטוח עבור נזקים עקב נכות. לא מעט נוכלים מנצלים את השיטה ומזייפים נזק ונכות בכדי לזכות במענקים וקצבאות נדיבות. במקרה זה החוקרים מתחקים אחר שגרת יומו של התובע ובמידה ומגלים כי הוא נוטל חלק בפעולות הנוגדות את הנכות עליה הצהיר, ניתן להשיג ראיות לביטול התביעה.

חקירות ביטוח שכיחות ביותר הינן של בעלי עסקים אשר טוענים כי בתי העסק שלהם נפגעו עקב פעילות שהינה מחוץ לשליטתם כגון שריפות וגניבות. פעמים רבות מתברר שמדובר בתחבולה מטעם בעל העסק עצמו לצורך השגת כספי הביטוח. במקרה זה אנו בודקים האם הגניבה באמת בוצעה בידי גורם חיצוני, האם השריפה לא הוצתה במזיד ועוד כהנה והנה כיווני חקירה.

חברות ביטוח נעזרות פונות פעמים רבות לשירותיו של חוקר פרטי לצורך אימות פרטי התביעות אשר מוגשות לפתחן.

משרד חקירות מ.ח.א.