הכנס שם
הכנס טלפון
אימייל
captcha
הקלד קוד

חקירות עסקים למשקיעים

כל עסק חדש שנכנס היום לעולם העסקים מתמודד לרוב מול תחרות. התחרות מתנהלת במימדים שונים – מקומיים, ארציים ואפילו בינלאומיים. לצורך התמודדות עם התחרות הזו יש צורך במידע על פעולותיהם ומאפייניהם של המתחרים. מלבד מודיעין לצורך תחרות, גם עסקאות שמתנהלות בין ארגונים וחברות שאינם מתחרים זה בזה, דורשות מידע מפורט בנוגע לצדדים השונים לצורך התנהלות נכונה ומדויקת. לצורך איסוף מידע מסוג זה יש להיעזר באנשי מקצוע בעלי יכולת וכלים לאיסוף מידע ברמה הגבוהה ביותר, בעלי מקצוע אלה הם חוקרים פרטיין ממשרדי חקירות מורשים.

משרד חקירות  – חקירות עסקיות

חוקר פרטי הינו מקצוע לבעלי רישיון אשר זוכים לאסמכתא מהמדינה לנהל חקירות פרטיות אשר בעבור האדם הפשוט עלולות להיחשב כעבירה פלילית של חדירה לפרטיות. חוקר פרטי מקצועי מצויד גם בכלים המקצועיים הנדרשים לצורך הפקת מידע מקיפה ומעמיקה במישור האזרחי.

מלבד הכלים המתאימים, חקירות עסקיות דורשות גם ניסיון והיכרות עם עולם העסקים המקומי והגלובאלי. חוקרים פרטיים רבים מציגים עצמם כמומחים למספר רב של נושאים, אך לדעת קצת על הכול, פשוט לא מספיק בעולם החקירות המקצועי.

חקירה עסקית דורשת גם שיתוף-פעולה בין מספר חוקרים שונים שכל אחד מהם מתמחה במישור מסוים הקשור לחקירה; אחד מתמחה בהפקת מידע דרך רשת האינטרנט, השני באמצעות תוכנות ידע מקצועיות והשלישי באמצעות תחקירים פרטניים. כל זאת כמובן חייב להתבצע באופן דיסקרטי.

מודיעין עסקיחקירות למשקיעים

מודיעין עסקי זכה לשמו בעקבות הדמיון הרב שקיים בין תחום זה לבין איסוף מודיעין צבאי. כמו באיסוף מודיעין צבאי גם בזה העסקי קיימים תכסיסים מתוחכמים שנועדו להסתיר מידע מהמתחרים ואפילו תכסיסי הטעייה ארוכי טווח שיגרמו להם להאמין כי אנו עובדים על מוצר מסוים ואילו במציאות מתכננים מוצר אחר לגמרי.

אך אלו הן חקירות פחות נפוצות. חקירות נפוצות יותר כוללות אספקת מידע שותף על מאפייניהן של חברות שונות; השקעות, רווחים, מוצרים בפיתוח, הון אנושי ועוד. חקירות אלו חשובות מיוחד למשקיעים פוטנציאליים אשר מעוניינים לוודא שהחברה בה הם מתכננים להשקיע סכומי כסף גדולים מאוד, אינה 'חתול בשק'.

כיום, כמעט ואין משקיעים רציניים שאינם משקיעים באיסוף מודיעין עסקי לפני רכישה, שותפות או השקעה. גם במידה וקיבלו נתונים מפורטים מנציגי החברות, תמיד חשוב לוודא מה יש מעבר ואיזה מידע עוד לא קיבלנו.

חקירות עסקים למשקיעים מתנהלות במספר מימדים שונים, מה שדורש עבודה משולבת ומשותפת של מספר חוקרים פרטיים. שילוב שכזה מתקיים באופן המוצלח ביותר במשרד חקירות מקצועי.

משרד חקירות מ.ח.א.