משרד חקירות מ.ח.א
לייעוץ חינם חייגו 077-2160190

ביצוע חקירות פרטיות

חקירות פרטיות הן חקירות שרבים משתמשים בהן באופן דיסקרטי בכדי להשיג מידע קריטי לסיטואציות מכריעות. משרד חקירות הוא המקום ממנו מתחילה כל חקירה, ומרכז את הכלים ובעלי המקצוע המתאימים לשם כך.

בעבר היו החקירות נחלת המוסדות ממשלתיים והמשטרה, אך בעולם הפרטי ולאור הצורך התפתח עם השנים התחום של חקירות פרטיות. חקירה פרטית היא חקירה שנערכת באופן אזרחי ולא על ידי אנשי מקצוע וכלים השייכים לעולם המוסדי, ומתבצעת על מנת לאסוף ולהצליב מידע בדרך כלל כדי לאמת נתונים מסוימים על אדם פרטי. לרוב יהיה אדם זה המבקש שירותי תמיכה מהמדינה – או חקירה כדי לאמת את הנאמנות בין בני זוג, לרוב בנישואים; אדם אשר קיים ספק לגביי נאמנותו לחברה, אדם, או אי ציותו לכללים ותקנות באופן חשאי ועוד.

חקירות פרטיות מתבצעות באופנים שונים – קיימים מעקבים סמויים, האזנות, צילומי סתר ועוד דרכים רבות על מנת להוציא את האמת אל האור, שזוהי בסופו של דבר המטרה העיקרית של השימוש בחקירות. משרד חקירות הוא המקום ממנו הכל מתחיל מעשה, הוא משמש משרד ומאין מפקדה עבור החוקר הפרטי, שם נמצא הציוד, המסמכים החשובים, ולפעמים גם טכנולוגיות שונות של תמלול הקלטה ועיבוד מידע. לחוקר הפרטי יש שני צדדים מרכזיים בעבודה – עבודת השטח והעבודה המשרדית. בשטח מתבצעת החקירה בפעול אך במשרד נעשה עיבוד של כל הנתונים הנאספים ולפעמים גם צרכים משרדיים פשוטים כמו הוצאת שיחות טלפון, משלוח דואר וכו’. ישנה חשיבות גבוהה למשרדו של החוקר, משום שזהו מקום קבלת הקהל שלו. אל המשרד מגיעים הלקוחות לבקש את השירות ולתת את הפרטים הדרושים ואף את התשלום. ללא מקום המיועד לכך היו וודאי רבים חוששים לפרטיותם ולדיסקרטיות העניין ונרתעים מכך.

על מנת להקים משרד חקירות ולעבוד באופן פרטי, נדרש תהליך ארוך של הכשרה. אדם המתעתד להיות חוקר צריך לעבור בהצלחה מבחני הסמכה מטעם משרד המשפטים. לאחר שקיבל את הסמכתו, עליו לעבור תקופת התמחות של כ-3 שנים בעבודה צמודה עם חוקר פרטי מאושר ומנוסה. רק לאחר מכן, הוא רשאי להקים משרד ולספק שירותי חקירות מקצועיים בתשלום ובאופן עצמאי כעוסק מורשה על פי חוק.

חקירות פרטיות הן כלי מבוקש ויעיל להשגת מידע ולהכרעת הדין במקרים קריטיים של אי וודאות וחוסר אמון,
אך גם במקרים סטנדרטיים יותר – השירות ניתן לכל אזרח החפץ בכך, ומומלץ להשתמש בו בעת הצורך.

ייעוץ ראשוני חינם - לחצו לחיוג 077-2160190