cib-logo

צור קשר

יש לכם חשד? בואו להסיר את הספק!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הוצאת דיבה

במדינה שלנו, שבה אנשים לא נוהגים לשמור את מחשבותיהם לעצמם,

תביעות "לשון הרע" מוגשות חדשות לבקרים – חוקר פרטי יכול לסייע לך להוכיח הוצאת דיבה!

בחברה האנושית שמו הטוב של האדם הינו חלק אינהרנטי מאופיו ומהווה משאב חשוב שבאמצעותו יכול הוא להתקיים. אנשים תמיד ישמחו לעשות עסקים עם אדם בעל שם טוב, נשים וגברים יעדיפו זוגיות עם בני זוג בעלי מוניטין חיובי והלוואות יוענקו ביתר קלות לאדם המוכר בהקשרים חיוביים. פעולות רבות יכולות לפגוע בשמו הטוב של אדם, חלקן הגדול קשור להתנהגותו עצמה. עם זאת, קיים גם סיכון משמעותי כי שמו של אדם יפגע בידי דברים אשר נאמרו על ידי אנשים מסביבו. לעתים קרובות, רכילות ולשון הרע משמשים כנשק לאנשים המעוניינים לפגוע בשמו הטוב של אדם ובכך בהתנהלות התקינה של חייו. במידה ומדובר בדברי שקר יכול האדם לתבוע את הפוגעים בו, זאת כמובן במידה ויוכיח כי אכן מדובר בדברי שקר.

הוכחת דברי שקר והוצאת דיבה

כיצד ניתן להפיק ראיות ולהוכיח כי מדובר בדברי שקר? יותר מכך, בעידן המידע החופשי שסובב חופשי ברשת האינטרנט, אדם יכול להיפגע מהוצאת דיבה מבלי שבכלל ידע מי הוא המפרסם של המסרים הפוגעניים כלפיו. שיטת פעולה נפוצה יחסית בתחרות בין בתי עסק הינה פרסום הודעות וביקורות שקריות בנוגע למתחרה בכדי לפגוע בעסקיו, לעתים גם באופן בלתי הפיך. מידע הינו משאב חשוב ובהתאם לכך קשה להפיק אותו ללא יכולות וכלים מקצועיים, במיוחד במישור האזרחי. עם זאת, הביקוש למידע לא יורד כשמדובר במישור זה, אלא דווקא עולה. בעל המקצוע אשר עונה על ביקוש זה הינו חוקרים פרטיים, כאלו הפועלים באופן עצמאי או במשרדי חקירות מקצועיים. כשפונים למשרד ותיק ומנוסה כמו מ.ח.א. חקירות אתם נהנים מיתרונות רבים, ביניהם יתרון הגודל שאינו מגיע על חשבון החוקרים האיכותיים והמקצועיים ביותר שלנו.

הגשת תביעת על הוצאת דיבה ולשון הרע

הפצת שקרים ורכילות על אדם עלולה לפגום בחייו באופן קשה ולכן החוק מאפשר לאנשים שנפגעו בפעולות אלו לתבוע את כבודם בבית הדין וגם לזכות בפיצוי כספי במטרה להניע אנשים מלדבר לשון הרע ללא כל בסיס עובדתי. כדי לתבוע אדם בבית הדין ולזכות יש להפיק ראיות מתאימות שמה שנאמר אינו אמת. מלבד היוועצות עם עו"ד המתמחה בנושא, חוקר פרטי יכול לסייע לכם להפיק את הראיות הנדרשות באמצעות כליו ויכולתו המקצועית המתקדמת. במידה וקיימת אי בהירות בנוגע למקור הוצאת הדיבה, החוקרים שלנו משתמשים בתוכנות מיוחדות ובהיכרותם עם עולם האינטרנט בכדי לעלות על עקבותיהם של מוציאי הדיבה בכדי להביאם בפני בית הדין.

נפגעתם מרכילות ומשקרים? אנחנו נסייע לכם להפיק את הראיות אשר יוכלו להוכיח כי בוצעה כלפיכם הוצאת דיבה שלא בצדק!

מה זה הוצאת דיבה?

כיום, בעידן המודרני בו הרשתות החברתיות נמצאות בכיס של כולנו, ישנם אנשים רבים אשר בוחרים לשתף את דעותיהם על אנשים אחרים תוך התייחסות לגזע, לדת, למין או להתנהגות מסוימת מעברם ללא כל ידיעה כי מעשיהם הם עבירה פלילית שלא ממש. הרשתות החברתיות כוללות לא מעט יתרונות חברתיים אשר מאפשרים לאנשים ליהנות מהווי חברתי יעיל ומיטבי, אך לצערנו ישנם לא מעט אנשים בכל רחבי העולם אשר בוחרים לנצל את הכוח הניתן להם ברשתות החברתיות לרעה. כוח הפרסום יכול לגרום לאנשים להצליח אך לעומת זאת יכול גם לגרום לאחרים, בושה וצער רב. על כן, לפני שאתם בוחרים לפרסם את הדעות האישיות שלכם עם קהל גדול ברשתות החברתיות או בכל פלטפורמה כזו או אחרת, חשוב לשמור על פרטיותם של האנשים עליהם תדברו ולוודא כי אתם עושים זאת במסגרת החוק ובאופן לגיטימי. למידע נוסף על הוצאת דיבה, פנו אל משרד חקירות מ.ח.א.

על הוצאת דיבה

לא מעט אנשים אשר נפגעו מהוצאת דיבה ברשתות החברתיות או בפלטפורמות שונות הכוללות כמות גדולה של משתתפים או צופים, בחרו לעשות מעשה בנידון ולתבוע את המוציאים עליהם דיבה. הוצאת דיבה עלולה לחייב את המוציא דיבה בתשלומים גבוהים במיוחד ולעיתים אף הליכים פליליים של ממש. אך מעבר לפן המשפטי, חשוב להימנע ככל הניתן עם פגיעה מיותרת אשר עלולה להשפיע באופן ישיר על כל המשך חייו של אותו אדם נפגע. רבים אשר נפגעו מההוצאה סביבה ברשת או בפלטפורמה אחרת מדווחים על שינוי ניכר בחייהם כאשר הם נוטים לאבד אמון באנשים, מסתגרים ומתביישים מהפרסומים השונים אודותיהם מה שפוגע באופן ישיר בכל התנהלות חיים.

לחשוב פעמיים לפני הפרסום – פוסטים, תמונות או סרטונים עלולים גם לפגוע!

במידה וחשבתם לפרסם פוסט, סרטון או תמונה, חשבו כמה וכמה פעמים לפני הפרסום במטרה לוודא כי הוא אכן אינו פוגע באף אחד. כפי שציינו, תביעה הוצאת דיבה עלולה לחייב אתכם בקנסות גדולים וכמובן לפגוע באופן ישיר באורח חייו של הנפגע מכם. מן העבר השני, במידה ונפגעתם מהוצאת דיבה ברשתות החברתיות או בכל פלטפורמה שהיא, חשוב לדעת כי ניתן לפעול בנושא על מנת לתבוע אתה פוגע בך. תביעות אלה עלולות לחייב את הפוגע בעשרות אלפי שקלים ואף יותר מזה. כיום ישנן הגדרות מדויקות בחוק שקובעות מהי הוצאת דיבה עליה ניתן לתבוע אתה מפרסם.

שאלות ותשובות

האם אתם עוסקים בחקירות בנושא זה?
בהחלט כן.
מה אתם בודקים במסגרת החקירה?
האם אכן החשוד הוציא עליכם דיבה ברשתות החברתיות, האם הוציא עליכם דיבה בפני שכניכם  ומכריכם או בכל מסגרת אחרת אותה תציינו כפוטנציאלית.
האם ממצאי החקירה קבילים בבתי המשפט?
בהחלט כן. בסיום החקירה יוגש לכם דוח מפורט, מלווה בהקלטות וצילומים.
היות ולפי החוק הקיים הסנקציה העונשית על הוצאת דיבה היא מינימום ₪50000 בלי הוכחת נזק ומחיר החקירה נמוך בהרבה, מובן שכדאי לכם לפנות אלינו היה וארוע כזה קורה לכם.

 

זקוקים לשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה?

מלאו את הפרטים הבאים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

אל תהסס, בוא להסיר את הספק - מ.ח.א. משרד חקירות אזרחיות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות