cib-logo

צור קשר

יש לכם חשד? בואו להסיר את הספק!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חקירות גניבות מקשישים

ביום רגיל כמו בכל שאר הימים, נכנסה אישה מבוגרת למשרד והופתעתי. לרוב מגיעים אנשים צעירים ומבוגרים כאחד, אבל קשישים הם מראה די נדיר במשרד. האישה המבוגרת נראתה כמו הסבתא החביבה מהדירה למטה וחשבתי שאולי היא מעט סנילית וטעתה בכתובת.

"כאן זה משרד חקירות?" היא שאלה. טוב, כנראה שלא טעתה "כן" עניתי, איך אפשר לעזור?" הסבתא התיישבה בכבדות בכיסא שמול שולחני ונאנחה. היא שתקה עוד כמה דקות והתחילה לדבר בקול חלוש, אטי, ובמבטא כבד של שפה זרה. בקושי הבנתי אותה, אבל התאמצתי מאוד להקשיב. מהסיפור שלה עלה שיש לה מטפלת בבית, שהיא לא סומכת עליה לאחרונה בטענה שהיא מרמה אותה וגונבת בכספה. הקשישה החביבה בטחה במטפלת במאה אחוז, משום שהיא מכירה את משפחתה שנים רבות, היא סומכת עליה בכל דבר והצעירה בת השלושים לערך, היא זו שהתנדבה לטפל בקשישה בצעירותה עוד מתקופת הצבא ואף לא ביקשה שום תמורה והקשישה היא זו שהתעקשה לשלם לה באופן קבוע.

לאחר גירושי המטפלת מבעלה, הזמינה הקשישה את הבחורה לגור איתה ולא לשלם על כך דבר, פרט לטיפול והעזרה שהיא העניקה דרך קבע. נראה היה שהדברים הסתדרו לטובה, עד שלאחרונה הבחינה הקשישה כי סכומי כסף, פעם קטנים ופעם גדולים, נמשכים מחשבונה והיא לא מצליחה לזכור שמשכה אותם. מסתבר שלמטפלת יש יד חופשית בכרטיס האשראי של הזקנה ולרוב היא הולכת עבורה להוציא כסף או עושה קניות בסופר בעזרת כרטיס האשראי המדובר. "תראי גברת, לא שאני מעז להמעיט בחומרה, כן? אבל יכול להיות שאת פשוט לא זוכרת? אילו האשמות חמורות…" הקשישה קמטה את מצחה בזעם ולא אמרה עוד דבר נוסף. שיערתי שהיא פשוט קצת סנילית, אבל לא יכולתי לסרב ללקוחה משלמת, אז אמרתי לה שאפתח בחקירה על הבחורה ושאם לא אמצא כלום, אחייב אותה רק בחצי מהסכום. הייתי משוכנע שתוך יום בערך של מעקב אגלה כי אין כאן כלום.

למחרת בבוקר, התבדיתי. הזקנה אמרה לי שבכל בוקר של יום שני המטפלת יוצאת מוקדם לסידורים ואמרה שאזהה אותה לפי תיק הבד הענק בצבע תכלת שהיא הולכת אתו, ותיארה לי את מבנה גופה. חיכיתי בקרבת הבית, ואכן כפי שאמרה הקשישה הופיעה הבחורה המתוארת והלכה ברגל לסניף הבנק הקרוב. עקבתי אחריה עד לשם ויצאתי לעמוד בתור לסניף למשוך כסף כדי להעיף מבט מקרוב. הצעירה הוציאה כ-2,000 שקל, הלכה למקום מוסתר מאחורי הבנק שם פגשה בגבר, מסרה לו אותם וקיבלה משהו בתמורה אשר דחפה לתיק והלכה משם. הקשישה לא דמיינה – בירור נוסף העלה כי האיש הוא סוחר סמים והמטפלת המכורה קונה אצלו כבר כמה חודשים טובים מכספה של הקשישה.

בעזרת החקירה, הוחזרו לקשישה חלק מכספיה והצעירה נשלחה למוסד גמילה.

זקוקים לשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה?

מלאו את הפרטים הבאים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

אל תהסס, בוא להסיר את הספק - מ.ח.א. משרד חקירות אזרחיות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ניסיון דריסה או ניסיון הפחדה?

היה זה ממש בתחילת דרכי כחוקר פרטי. נשכרנו ע״י בעל מפעל לוחות אסבסט ששכן אז ליד...

המשך קריאה

גרושין בצל לידה של ילד נכה

לפעמים כידוע, נולד תינוק עם נכות כזו או אחרת. כאשר מדובר בנכות רצינית, הדבר יכול להוביל...

המשך קריאה

עוור, עוור – אבל רואה לא רע...

סיפורנו הפעם נסוב על דמות ציבורית במגזר הערבי, שטען כי איבד את כושר השתכרותו, היות...

המשך קריאה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות