cib-logo

צור קשר

יש לכם חשד? בואו להסיר את הספק!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מעקבים – אסור ומותר…

מעקבים הם ללא ספק מרכיב עיקרי, חיוני וחשוב בכל הקשור לפעילותם השוטפת של בלשים וחוקרים פרטיים בביצוע חקירות שונות ומצריכים מהם לרוב משאבים רבים ושעות ארוכות של עבודה יסודית וקפדנית.

במהלך ביצוע מעקבים חוקרים פרטיים מסתייעים לרוב בצילומים וסרטי וידאו אשר משמשים, פעמים רבות, כראייה בהליכים משפטיים. בכל משרד חקירות מונחים החוקרים שייתכן כי ביום מן הימים יצטרכו הם להעיד בבית משפט שאכן צילמו את האובייקט בסיטואציה כזו או אחרת. מעקב חייב להיערך ולהיות מתוכנן בקפידה. חובה להקפיד על כך בעיקר על מנת שלא לבזבז את כספו של הלקוח לחינם. מעבר לכך, צריך הבלש להסביר ללקוח מהן העלויות המדויקות של החקירה עצמה.

אז מאיפה מתחילים?

לפני כול תחילת מעקב חשוב לקבל תמונות איכותיות של האובייקט אחר עוקבים. במידה ואין אפשרות להשיג תמונת איכותית של האובייקט או תמונה של האובייקט כלל, יש להשיג תיאור מדויק (ככל שניתן) של האדם אחריו מבצעים את המעקב. חשוב מאוד לבצע את הפעולות הפשוטות אך החשובות ביותר לפני המעקב, כמו למשל למלא מיכל דלק טרם תחילת המעקב, להשתמש במצלמה תקינה ואיכותית ולבדוק שהיא עובדת טרם תחילת המעקב ולהקפיד להיות עם תיק קטן (או פאוץ') על מנת להסתיר את המצלמה.

בעת ביצוע מעקב יש להשתמש ברכב שאיננו בולט, כך לדוגמה אין להשתמש ברכבים גדולים וצבעוניים אשר מושכים תשומת לב. יש להיטמע בתוך השטח עצמו כמה שיותר, בעת המעקב. מעבר לכך, אם המעקב אורך זמן רב, יש להחליף כלי רכב מפעם לפעם. עדיף להשתמש בכלי רכב בעל חלונות כהים וזה על מנת להצליח בתצפית ממושכת מבלי לחשוף את פני החוקר ולצלם בכל עת מבלי שהחוקר ייחשף בעת פעולה זו.

שמירה על החוקים והנהלים

כל משרד חקירות מקצועי ומנוסה יודע שאסור בשום פנים ואופן להטריד את האובייקט – אסור לאיים עליו, אסור לפגוע בפרטיותו ובעצם לגרום לו להפרעה כלשהי במהלך חייו התקינים. חשוב שהחוקר הפרטי יצלם ויתעד כל פרט ולו הקטן ביותר במהלך המעקב שהוא מבצע. מעבר לכך, צריך החוקר לבצע רישום מדויק של כל פרטי הציוד בו הוא משתמש במהלך המעקב. החוקר חייב לשמור על חוקי המדינה בה הוא מבצע את המעקב.

חשוב לזכור שהשתתפות במעקבים דורשת סבלנות רבה מאוד מכיוון שדבר זה עלול לערוך שעות על גבי שעות. אסור לבצע מעקב שבו משתתף רק חוקר אחד, אחת הסיבות לכך היא הצורך במזון, שירותים או שתייה, כמו גם האפשרות שהחוקר יפנה את מבטו לרגע קט אחד ויאבד ברגע זה את האובייקט. יציאה למשימת מעקב, רצוי שתתבצע על ידי צוות חוקרים פרטיים מיומן אשר יוכלו לכסות על כל הפרטים בכל רגע נתון, וזהו כלל שמקובל בכל משרדי החקירות המובילים בארץ ובעולם.

>> קראו כאן עוד על ביצוע מעקבים מקצועיים ויסודיים על פי החוק.

זקוקים לשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה?

מלאו את הפרטים הבאים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

אל תהסס, בוא להסיר את הספק - מ.ח.א. משרד חקירות אזרחיות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חקירות בתחומים מגוונים

יש מקרים שבהם יש צורך בשירותיו של חוקר פרטי כדי לבצע חקירות במישור האישי או...

המשך קריאה

תפקידם של ביג דאטה בחקירות אזרחיות: מינוף רשתות תקשורת

בעולם של היום, נפח הנתונים שנוצר הוא מדהים, ותופעה זו אינה מוגבלת רק לעסקים ולאנשים...

המשך קריאה

איך לבחור ציוד למעקב

בחירת ציוד מעקב תלויה בצרכים הספציפיים שלך ובמטרה שלשמה אתה זקוק לו. הנה כמה שלבים...

המשך קריאה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות