cib-logo

צור קשר

יש לכם חשד? בואו להסיר את הספק!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פוליגרף

  בדיקת פוליגרף

  לעתים קרובות, במסגרת ביצוע חקירה פרטית אנו נעזרים במכשיר הפוליגרף, הידוע גם בשם "מכונת אמת", לטובת בדיקת מהימנותם של נחקרים. מכשיר הפוליגרף אינו מהווה תחליף לחקירה, אך הוא משמש ככלי עזר נוסף לבדיקת מהימנותו של נחקר.

  כך למשל בחקירות ביטוח נהוג לבקש את הסכמתם של המבוטחים/הנחקרים להיבדק במכונת פוליגרף. חברת הביטוח מבקשת להחתים את הנחקר/מבוטח על טופס שבו הוא מסכים כי ממצאי הבדיקה יהוו ראיה בבית המשפט, או לחלופין, ישמשו את חברת הביטוח כראיה חד משמעית האם לשלם את התביעה או לדחות אותה.

  מכשיר הפוליגרף בודק את התגובות הפיזיולוגיות הלא רצוניות של הנחקר במהלך התשובות שהוא נותן למספר שאלות אותן הוא נשאל. הנחקר נשאל בין היתר גם שאלות שאינן קשורות לאירוע נשוא החקירה, במהלכן נמדדות הרמות של הנשימה, הדופק, ההזעה וכו'. לאחר מכן נשאל הנחקר מספר שאלות הרלוונטיות לחקירה ואז נמדד ההבדל בתגובותיו לשאלות בהן הוא דובר אמת ובין אלו בהן הוא משקר. רמת הדיוק של הפוליגרף שנויה במחלוקת ואין מדובר בראיה קבילה בבית המשפט אלא אם כן הנחקר נתן את הסכמתו לכך, בהליך אזרחי בלבד.

  בדיקות הפוליגרף משמשות גם לבדיקת מהימנותם של עובדים העומדים להתקבל למקום עבודה חדש.

  במקומות עבודה בעלי אופי רגיש וסודי, עוברים העובדים בדיקות פוליגרף תקופתיות, על פי הסכמתם וידיעתם מראש כי כך מחייב התפקיד.

  אנחנו במשרד החקירות מ.ח.א. יכולים לספק שירותי פוליגרף למגזר הפרטי והעסקי ולסייע לכם לקבל החלטה טובה יותר בכל סוגיה!

  בדיקת פוליגרף לעובדים ולמועמדים 

  מכשיר פוליגרף נועד לקלוט את התנועות הלא רצוניות אצל אדם, כאשר שואלים אותו מגוון שאלות אשר על חלקן הוא יענה אמת ועל חלקן הוא יענה שקר. מכשיר זה נוצר בארצות הברית מתוך ההנחה שכאשר אדם משקר, חלק מפעילויות גופו הפיזיות עוברות שינויים עוברות שינויים. לאחר סדרת בדיקות מעמיקה מתגלה כי אכן יש אמת בהנחה זו, וישנם אחוזים ניכרים מכלל אוכלוסיית העולם אשר גופם יושפע באופן לא רצוני כאשר הם משקרים. בעזרת חיבור למספר מדדים שונים, ניתן לבדוק האם שינויים פיזיולוגיים בלתי רצוניים אלה מוכיחים מתן תשובות שקריות למגוון רחב של שאלות. כיום לא מעט גופים ממשלתיים בוחרים לעשות שימוש באפשרות זו של חיבורי הפוליגרף, על מנת לזהות שקרים של עובדים וכמובן – שקרים של עבריינים בתחומי הפלילים. למידע נוסף, פנו אל משרד חקירות מ.ח.א.

  פוליגרף: בדיקת מדדים שונים ובלתי רצוניים בגופו של הנחקר

  חשוב לדעת כי רמת האמינות של מכשיר הפוליגרף אומנם גבוהה אך אינה וודאית, וייתכן מצב בו אנשים אשר נבדקים במכשיר זה יוצאים דוברי שקר בעוד שבפועל הם דוברי אמת לחלוטין. כמו כן, גם מצבים הפוכים יכולים להתרחש כאשר אנשים משקרים אך יוצאים דוברי אמת על ידי מכשיר הפוליגרף. לכן ברוב מדינות העולם מכשיר זה אינו תקף מבחינה משפטית על מנת להרשיע אנשים אשר יצאו דוברי שקר. המדדים המרכזיים שבודקים את גופו של כל נחקר, על-ידי מכשיר הפוליגרף, הם מדידת דופק אשר על פי רוב עולה כאשר הנבדק משקר, מדידת לחץ דם אשר אף הוא על פי רוב עולה כאשר הנחקר משקר וכמובן גם מדידת המוליכות החשמלית של העור. בעזרת מדדים אלה אשר מושפעים באופן שאינו רצוני על-ידי הנחקר ניתן לזהות האם הוא דובר אמת או דובר שקר על ידי שאלות פשוטות עליהם הוא יוכל להשיב בקצרה.

  שאלות קרות, חמות וביקורתיות

  במהלך חקירת הפוליגרף, ישנם לא מעט סוגי שאלות אותם חייבים לשאול את הנחקר על מנת להגיע לתוצאות מהימנות ומדויקות. בין כלל השאלות ישנן שאלות קרות אשר אינן קשורות באופן ישיר או עקיף לתחום אותו אתם מנסים לחקור, ישנן שאלות חמות אשר קשורות באופן ישיר לתחום אותו אתם מבקשים לחקור וכמובן – שאלות השוואה וביקורת במטרה לנסות ולאמת ככל הניתן את הנתונים העומדים לרשותכם. חשוב לחזור ולהדגיש כי על אף שישנם נחקרים רבים אשר יוצאים דוברי שקר בהליך חקירת הפוליגרף, ייתכן שהם דוברי אמת וכן להפך, לא מעט דוברי שקר מצליחים להערים על המכונה ולצאת דוברי אמת.

  זקוקים לשירותיו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה?

  מלאו את הפרטים הבאים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:

   אל תהסס, בוא להסיר את הספק - מ.ח.א. משרד חקירות אזרחיות

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    על חקירת מעילה של עובדים בכספי החברה

    ניהול חברה דורש מכל בעל עסק לסמוך על העובדים שלו. בעל העסק הפגע ספג פגיעה...

    המשך קריאה

    חקירת נוכל בסחר באבני חן

    לא פעם קורה, שלקוח פונה אליך לאחר שנפל קורבן ל"תרגיל עוקץ". מהו תרגיל עוקץ? כאשר מאן...

    המשך קריאה

    חקירה מוזרה שקרתה לי במרוקו

    לעיתים, חוקר פרטי מגיע למדינה שאמורה להיות לא ידידותית בהגדרה, אך הוא נוכח לדעת שלא...

    המשך קריאה