משרד חקירות מ.ח.א
לייעוץ חינם חייגו 077-2160190

בדיקת פוליגרף

לעתים קרובות במסגרת ביצוע חקירה פרטית אנו נעזרים במכשיר הפוליגרף, הידוע גם בשם “מכונת אמת”, לטובת בדיקת מהימנותם של נחקרים. מכשיר הפוליגרף אינו מהווה תחליף לחקירה, אך הוא משמש ככלי עזר נוסף לבדיקת מהימנותו של נחקר.

כך למשל בחקירות ביטוח נהוג לבקש את הסכמתם של המבוטחים/הנחקרים להיבדק במכונת פוליגרף. חברת הביטוח מבקשת להחתים את הנחקר/מבוטח על טופס שבו הוא מסכים כי ממצאי הבדיקה יהוו ראיה בבית המשפט, או לחלופין, ישמשו את חברת הביטוח כראיה חד משמעית האם לשלם את התביעה או לדחות אותה.

מכשיר הפוליגרף בודק את התגובות הפיזיולוגיות הלא רצוניות של הנחקר במהלך התשובות שהוא נותן למספר שאלות אותן הוא נשאל. הנחקר נשאל בין היתר גם שאלות שאינן קשורות לאירוע נשוא החקירה, במהלכן נמדדות הרמות של הנשימה, הדופק, ההזעה וכו’. לאחר מכן נשאל הנחקר מספר שאלות הרלוונטיות לחקירה ואז נמדד ההבדל בתגובותיו לשאלות בהן הוא דובר אמת ובין אלו בהן הוא משקר. רמת הדיוק של הפוליגרף שנויה במחלוקת ואין מדובר בראיה קבילה בבית המשפט אלא אם כן הנחקר נתן את הסכמתו לכך, בהליך אזרחי בלבד.

בדיקות הפוליגרף משמשות גם לבדיקת מהימנותם של עובדים העומדים להתקבל למקום עבודה חדש.
במקומות עבודה בעלי אופי רגיש וסודי, עוברים העובדים בדיקות פוליגרף תקופתיות, על פי הסכמתם וידיעתם מראש כי כך מחייב התפקיד.
אנחנו במשרד החקירות מ.ח.א. יכולים לספק שירותי פוליגרף למגזר הפרטי והעסקי ולסייע לכם לקבל החלטה טובה יותר בכל סוגיה!

ייעוץ ראשוני חינם - לחצו לחיוג 077-2160190