משרד חקירות מ.ח.א
לייעוץ חינם חייגו 077-2160190

מעקבים

מעקבים נפוצים מאוד במסגרת עבודתם המקצועית השוטפת של חוקרים פרטיים ומשמשים כחלק מביצוע חקירה אודות אובייקט לצורך השגת ראיות, הוכחות בבית משפט וכיו”ב. 

מעקב עשוי לשפוך אור ולסייע רבות בהשגת נתונים חשובים בחקירה סבוכה. מעקבים סמויים אחר פלוני/אלמוני יכולים לתת לעתים “קצה חוט” ולהוביל לפתרונה של בעיה ותעלומה שלמה.

מעקבים – תחומי החקירה העיקריים:

מעקבים יכולים לשמש אותנו ככלי ביצוע אקטיבי ויעיל במיוחד עבור לקוחות שונים במסגרת תחומי עיסוק רבים –

מעקב לטובת מודיעין עסקי: משרדנו ביצע עשרות מעקבים אחר עובדים ש-“התחלו” ולא הגיעו במשך תקופה ארוכה למקום עבודתם. תוך כדי תהליך התברר כי אותו עובד החל לעבוד במקום עבודה אחר, או לחלופין הוא מבלה בחיק משפחתו ואינו מוגבל ו/או “חולה” כלל וכלל. מקרה נפוץ נוסף הוא בדיקת מהימנותם של נהגי משאיות המובילים סחורה ו/או אנשי שיווק. המעקב נערך אחרי נהג המשאית הפורק סחורה בעסקים שונים על מנת לבדוק אם הוא משווק סחורה רק ל-“לקוחות הידועים” או שמא הוא מפריש “מעשר” ללקוחות נוספים שאינם מוכרים כלל למעסיקיו – זקוק למידע אודות המתחרים שלך? אנחנו נספק לך “מודיעין עסקי” שיקדם אותך!

מעקב לטובת חקירות אישות: מעקבים רבים נדרשים לצורך הוכחת בגידה בתיקים שבינו לבינה (תיקי אישות).
תופתעו לגלות, אך רוב הלקוחות שלנו הם דווקא גברים ולא נשים כאשר המטרה היא לבדוק האם הן נאמנות, או שמא יש להן רומן עם גבר אחר, אך גם נשים אינן טומנות את ידן בצלחת ודורשות לערוך מעקב אחר בן זוגן – עלה בך החשד שבן/בת הזוג אולי בוגד/ת? לנו ניסיון רב במעקבים ובחקירות אישות, פרטים נוספים כאן.

חקירות עיסוק: נועדו לבדוק את מעשיו של פלוני אלמוני, במטרה לבדוק עם אילו גורמים עסקיים הוא נפגש ומה תחום עיסוקו.
במקרים שכאלה אנו נדרשים לעתים לבצע מעקבים גם אחר אותם גורמים עמם נפגש ה-“אובייקט שלנו” במטרה לתהות על קנקנם ולבדוק את עיסוקם.

חקירות נזקי גוף: מעקבים אלו מבוצעים בעקבות תביעות של רשלנות רפואית. משרדי חקירות מתבקשים לבצע מעקב אחר התובע במטרה לבדוק האם הוא אכן נפגע כפי שהוא טוען בכתב בתביעה. במהלך מעקב אחר תובע הטוען לנזקים גופניים, יש צורך להתייחס למגבלות להן הוא טוען ולצלם אותו במהלך פעילות פיזית.

מעקב אחר בני נוער: לרוב מתבצעות עבור הורים החרדים לגורל ילדיהם ומעוניינים לדעת עם מי הם נפגשים, האם הם משתמשים בסמים לא חוקיים או שותים שתייה חריפה וכד’. במסגרת חקירה מעין זו אנו מבצעים סדרה של מעקבים אחר אותם ילדים, במטרה לבדוק שלא התחברו עם גורמים עבריינים.

חקירת “מנהג בעלים”: במסגרת מעקב אחר “חייב סידרתי”, יש לעתים צורך להוכיח כי הוא עושה שימוש קבוע ברכב – “מנהג בעלים”, דהיינו הוא משתמש קבוע ברכב אשר אינו רשום על שמו. משרדנו ביצע לאחרונה מעקב אחר חייב שחובו נאמד בכמיליון ש”ח לאחד מהבנקים הגדולים בארץ. אותו חייב נהג לעשות שימוש קבוע במכונית מרצדס חדשה אותה הוא רשם על שם בתו. במסגרת מספר מעקבים שביצענו אחריו, הוכחנו כי הוא עושה שימוש קבוע ברכב ובעצם רשם אותו פיקטיבית על שם בתו (שטרם מלאו לה 18). לקחו ממך כסף ונעלמו לבלי שוב? אנו נבצע עבורך חקירה כלכלית להשבת הכספים.

ביצוע מעקבים על פי חוק

השימוש במעקבים מותר בעבור חוקר פרטי מוסמך על פי חוק, אך ישנם מספר סייגים בנושא:

1. מעקב אמור להתבצע ברשות הרבים, דהיינו – בחוף הים, ברחוב, בקניון וכו’.

2. על פי חוק הגנת הפרטיות, אסור לנו כחוקרים פרטיים לבצע מעקב (סמוי ו/או גלוי) בתוך דירתו ו/או ברכושו הפרטי של פלוני/אלמוני. לפי חוק הגנת הפרטיות פרק ג׳: הגנות, מותר לנו לפגוע בפרטיות כל אימת שהפגיעה נעשתה תוך ביצוע עבודתנו כדין ובמהלך עבודתנו הרגילה ובלבד שלא נפרסם את הממצאים ברבים (פרט להעברת דו”ח ללקוח כמובן).

3. גם מעקבים הנערכים ברשות הרבים, אמורים להתבצע בצורה סמויה ודיסקרטית. היה והאובייקט מרגיש כי עוקבים אחריו וניגש לעוקב/לעוקבים ומתריע בפניהם על כך שהם מפריעים לו ומטרידים אותו, אמורים החוקרים הנוטלים חלק בביצוע המעקב להפסיק אותו מיידית!

4. נעקב שהגיש תלונה במשטרה, יכולה המשטרה לפנות לחוקר הפרטי ולהזהיר אותו מביצוע של מעקבים נוספים אחר אותו אובייקט, היה ואותו חוקר פרטי ממשיך בביצוע מעקב.

מעקבים הם כלי עזר מרכזי במקרי חקירה רבים בעולמם של החוקרים הפרטיים – במידה והנכם זקוקים לשירותי מעקב מקצועיים, פנו אלינו כעת ונוכל לסייע לכם בנושא!

ייעוץ ראשוני חינם - לחצו לחיוג 077-2160190